ثبت نام وام خرید جهیزیه کالای ایرانی ۱۴۰۲، از طریق سامانه تسهیلات قرض الحسنه جهیزیه کالای ایرانی، انجام می شود. از شرایط دریافت این تسهیلات نیز می توان به دریافت این وام، از محل 100 درصد مانده سپرده های قرض ‌الحسنه اشاره نمود و مدارک لازم، نیز شناسنامه، کارت ملی، سند ازدواج، آدرس محل سکونت و کد پستی آن، است.

پیش از شروع مطلب و برای کسانی که از شرایط سخت دریافت تسهیلات بانکی مطلع هستند اما به خاطر شرایط اقتصادی نچندان مطلوب مجبور به دریافت وام برای خرید جهیزیه می شوند و یا بهر دلیلی امکان دریافت این تسهیلات را ندارند باید گفت: فروشگاه اینترنتی نیک اندیش تدینی شرایط بسیار مطلوب، ارزان و اقساطی برای پکیج های سه گانه خود برای کمک به ازدواج جوانان دارد که در انتهای مطلب به آنها اشاره ای گذرا خواهیم داشت. 

بانک مرکزی، جهت کمک به زوج های جوان، وام خرید جهیزیه کالای ایرانی را معرفی نموده و افراد متقاضی، می توانند با توجه به داشتن شرایط دریافت و مدارک لازم، از مزایای این تسهیلات بانکی، بهره مند شده و وام جهیزیه کالای ایرانی را دریافت نموده و به این ترتیب، در هزینه های خود برای خرید جهیزیه، صرفه جویی نمایند.

از این رو، با توجه به اهمیت دریافت تسهیلات جهیزیه کالای ایرانی، برای زوج های جوان، در ادامه، در رابطه با شرایط دریافت و مدارک لازم برای وام خرید جهیزیه کالای ایرانی 1402 و میزان مبلغ وام مطالبی آورده شده است


شرایط لازم برای دریافت وام جهیزیه کالای ایرانی 1402

آن دسته از افرادی که قصد ثبت نام و دریافت وام خرید جهیزیه کالای ایرانی 1402 را دارند، می بایست که شرایط دریافت تسهیلات خرید جهیزیه، داشته باشند، در غیر این صورت، امکان استفاده از این وام، برای افراد متقاضی، دریافت تسهیلات جهیزیه وجود نخواهد داشت

از آنجا که بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، در بخشنامه ای، در سال گذشته، بر اساس جز( 4 ) بند ( الف ) تبصره ( 16 ) قانون بودجه سال سال قبل، اجرای طرح تسهیلات قرض الحسنه جهیزیه را به بانک‌ های ملی، سپه، پارسیان، کارآفرین و همچنین، سینا، با شرایط ویژه ابلاغ نمود، در ادامه، در رابطه با شرایط دریافت وام خرید جهیزیه کالای ایرانی، توضیحات لازم آورده شده است.

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، موظف می باشد از محل 100 درصد مانده سپرده های قرض ‌الحسنه و همچنین، 50 درصد از سپرده های قرض ‌الحسنه جاری، مبلغ این تسهیلات را تامین نماید.

بانک های عامل، از جمله بانک های سپه، پارسیان، ملی، کارآفرین و سینا، موظف می باشند، برای اعتبار سنجی افراد متقاضی، جهت دریافت وام جهیزیه کالای ایرانی، اقدام نمایند.

همچنین، عدم پرداخت تسهیلات قرض الحسنه جهیزیه کالای ایرانی، و یا تاخیر در زمان ارائه آن، تخلف محسوب می شود و لازم به ذکر است، این تخلف، در مراجع دارای صلاحیت، پیگیری خواهد شد.

لازم به ذکر است که از منابع بند ( الف )، سی هزار میلیارد ریال، برای خرید جهیزیه کالای ایرانی، به ستاد اجرایی فرمان امام ( ره ) تعلق می گیرد.

همچنین، یکی دیگر از شرایط دریافت این وام، واریز تسهیلات قرض الحسنه خرید جهیزیه کالای ایرانی، به حساب بانکی بوده که بنیاد احسان و بانک های عامل، از جمله ملی، سپه، پارسیان، کارآفرین و همچنین، سینا، در مورد آن حساب، توافق نمایند.

مدارک لازم برای دریافت وام جهیزیه کالای ایرانی1402

افرادی که قصد ثبت نام و دریافت وام خرید جهیزیه کالای ایرانی ۱۴۰۲ را دارند، می بایست که ابتدا، مدارک لازم برای ثبت نام و دریافت تسهیلات جهیزیه کالای ایرانی را آماده نمایند و سپس، درخواست خود را برای دریافت وام جهیزیه کالای ایرانی، به بانک های عامل، ارائه کنند. لازم به ذکر است که مستاجران نیز، می توانند با داشتن مدارک لازم برای وام ودیعه مسکن مستاجران، برای دریافت وام ودیعه مسکن، اقدام نمایند. از این رو، در ادامه، در رابطه با مدارک لازم برای وام خرید جهیزیه کالای ایرانی، توضیحات لازم آورده شده است.

مدارک لازم جهت ثبت درخواست و دریافت وام خرید جهیزیه کالای ایرانی

  1. ا رائه اطلاعات سند رسمی ازدواج افراد متقاضی
  2. ارائه اطلاعات شناسنامه زوجین متقاضی وام جهیزیه کالای ایرانی
  3. ارائه اطلاعات کارت ملی زوجین متقاضی وام جهیزیه کالای ایرانی
  4. آدرس محل سکونت افراد متقاضی
  5. کد پستی ده رقمی محل سکونت افراد متقاضی

مدارک لازم جهت ارائه به بانک برای دریافت وام خرید جهیزیه کالای ایرانی

  1. ارائه اصل و فتوکپی صفحات شناسنامه ضامنین وام جهیزیه کالا
  2. ارائه اصل و فتوکپی کارت ملی ضامنین وام جهیزیه کالا
  3. ارائه یک فقره سفته

افرادی که قصد ثبت نام در طرح مسکن اولی ها را دارند، می بایست ابتدا، مدارک لازم برای ثبت نام در این طرح را در دسترس داشته باشند. برای راهنمایی بیشتر، در رابطه با مدارک لازم برای ثبت نام مسکن اولی ها، به لینک زیر مراجعه نمایید.

میزان وام خرید جهیزیه کالای ایرانی

افراد متقاضی وام خرید جهیزیه کالای ایرانی 1402، می توانند با توجه به اینکه در اجرای جز ( 4 ) بند ( الف ) تبصره ( 16 ) قانون بودجه سال قبل، سهمیه هر یک از بانک های عامل، برای ارائه تسهیلات جهیزیه، 6000 میلیارد ریال، تعیین شده است، برای دریافت این تسهیلات، از هریک از این بانک ها اقدام نمایند. لازم به ذکر است میزان دقیق مبلغ تسهیلات قرض الحسنه جهیزیه کالای ایرانی، برای هریک از متقاضیان، در حال حاضر، از بانک مرکزی، اعلام نشده است.


میزان اقساط وام خرید جهیزیه کالای ایرانی

افراد متقاضی دریافت وام خرید جهیزیه کالای ایرانی 1402، می بایست ابتدا، پیش از ثبت درخواست خود، جهت اخذ این تسهیلات قرض الحسنه، در رابطه با میزان اقساط آن، آگاهی لازم را داشته باشند؛ زیرا، ممکن است افراد متقاضی، با توجه به شرایط اقتصادی خود، قادر به پرداخت اقساط ماهیانه وام جهیزیه کالای ایرانی نباشند. بنابراین، ضروری است تا این اشخاص، پیش ازاقدام برای دریافت وام، در رابطه با میزان اقساط تسهیلات جهیزیه کالای ایرانی ۱۴۰۲، مطالعه نمایند.

همچنین، لازم به ذکر است با توجه به اینکه مبلغ و میزان اقساط هریک از تسهیلات بانکی، از جمله طرح تسهیلات قرض الحسنه جهیزیه بانک مرکزی، همانند میزان اقساط وام نهضت ملی مسکن، با یکدیگر متفاوت می باشند، نمی توان میزان اقساط ماهیانه این وام را تعیین نمود.

جمعیت خیریه نیک اندیش تدینی با راه اندازی فروشگاه اینترنتی چند منظوره و تلفیق آن با ستاد جهیزیه آن مجموعه با استفاده از حمایت مالی خیرین همچنین دریافت کالا از کارخانه بدون واسطه و فروش آن به مصرف کننده با حداقل سود به یک مجموعه قیمت باورنکردنی در ارائه کالا رسیده است. از سوی دیگر با استفاده از تجربه چند دهه فعالیت مستمر در ستاد جهیزیه پکیج های اقتصادی را برای جوانان جمع آوری کرده که ضمن داشتن کیفیت بالا از قیمت های بسیار ارزان نیز برخوردار است. برای اطلاع از قیمت ها و مشاهده پکیج ها اینجا کلیک کنید.

 

این فروشگاه آنلاین ضمن ارائه کالاها و پکیج های خود با ارزانترین قیمت در بازار لوازم خانگی ایران امکان خرید اقساطی پکیج های جهیزیه را نیز فراهم کرده که برای دیدن شرایط آن اینجاکلیک کنید.