لباس های مختلف ؛ طرز استفاده از لباسشویی

برنامه ی مناسب را انتخاب کنید و بگذارید لباسشویی کارش را انجام دهد .  قبل از روشن کردن ماشین لباسشویی و انداختن لباسهایتان در داخل آن ؛  لباسهایتان را به سه دسته ی مشکی و یا رنگهای بسیار تیره، سفید، رنگهای  روشن. با تقسیم لباسها به این سه دسته هر کدام از این دسته ها را بصورت  جداگانه در داخل لباسشویی قرار دهید . تا رنگ لباسهای دیگر را نیز خراب  نکند.

طرز استفاده از لباسشویی

با مطالعه و خواندن دفترچه ی راهنما و یا خواندن این مطلب می توانید  برای هر پارچه از تنظیمات مخصوص آن استفاده کنید . در این صورت پارچه های  نازک و ضخیم متفاوت از هم و بال شرایط متفاوتی شسته خواهند شد . که از بین  رفتن پارچه ها و لباسها جلوگیری خواهد کرد . خواندن دقیق دفترچه ی راهنما  به شما کمک میکنه که از همه ی قابلیتهای ماشین لباسشویی باخبر شوید و در  مواقع لزوم از آنها استفاده کنید .

چه لباسی را با دست باید شست !!!

بعضی لباسها هستند که هنگام شستن و خیس شدن رنگ می دهند . سعی کنید این  لباسها را در داخل ماشین لباسشویی قرار ندهید تا از خراب شدن لباسهای دیگر  جلوگیری کرده باشید . این لباسها باید با دست و با آب سرد شسته شوند و مدت  زمان کمتری در معرض برخورد مستقیم با آب باشند .

لباسهایی نازک که معمولا از ابریشم ساخته شده اند یا حریرها را حتما با  دست بشویید . لباسهای کتانی را میشود با ماشین لباسشویی شست و در دمای ۵۰  درجه قرار داد ، اما شستن لباسهای کتانی با دست بهتر است . زیرا جنس کتان  احتمال تغییر سایز و کوچک شدن را دارند . لباسهای نخی برای شستشو با ماشین  لباسشویی هیچ مشکلی ندارند و به راحتی می شود . این لباسها را در داخل  ماشین لباسشویی انداخت .


جنس پشم را هم با برنامه ی  کوتاه مدت ماشین لباسشویی می توان در داخل لباسشویی قرار داد . برای یاد  گرفتن و آشنایی با واژه های متعارف و پرکاربرد لباسشویی ها لغت نامه ی  لباسشویی را مطالعه بفرمایید.

ماشین های لباسشویی هم حرف میزنند !

ماشین های لباسشویی هم حرف میزنند ! منتها برای فهم و درک حرفاشون باید  زبانشون رو بلد بود و باهاشون ارتباط برقرار کرد تا بتونن با لباسها  مهربون باشند و بهشون لطافت ببخشند . در این صفحه لغت نامه ی دنیای  لباسشویی ها را گردآوری کردیم تا با خیالی آسوده از لباسشوییتون استفاده  کنید . برای یادگیری این مفاهیم ، تصاویر زیر را با دقت ببینید.

بر روی ماشینهای لباسشویی کلماتی درج شده و مانند راهنمای استفاده از  ماشین لباسشویی به کاربران کمک می کنند . اگر با این اصطلاحات آشنا هستید ،  حتماً آنها را به کار ببرید . ولی چنانچه آشنایی کامل ندارید . تصاویر زیر  را با دقت نگاه کنید و از این پس هنگام کار با لباسشویی، این نکات را اجرا  بفرمایید . برای خرید و آشنایی با نکات مهم در خرید لباسشویی راهنمای خرید لباسشویی را مطالعه بفرمایید .

واژه نامه لباسشویی
کلمات درج شده
لباس های کتان و پنبه ای
Cotton
لباس های کتان و پنبه ای با صرفه جویی انرژی
Cotton Eco
لباس های معمولی وروزمره
Synthetic
لباس های حریر و ظریف
Delicate
لباس های پشمی و نخی
Wool
شست و شو با حالت شست و شوی دست
HandWash
شست و شوی سریع
Quickwash
آبکشی و خشک کن
Rinse + Spin
تخلیه
Drain
شست و شوی اولیه
Pre Wash
یک بار آبکشی اضافه
Rinse +
ضد چروک
Easy Care - Crease Care
شست و شوی بیشتر برای لباس های خیلی کثیف
Souk
لباس هلی مخمل
Duvet
شسست و شو صرفا با بخار
Refresh
صرفه جویی در زمان
Time Save
شست و شو لباس مناسب برای لباس های در ارتباط مستقیم با پوست
Skin Care
شست و شو مناسب لباس های مشکی
Black Care
پتو و یا پارچه های ضخیم
Blanket
برنامه ریزی ترکیبی ، دلخواه
Favorite
لباس های مخلوط
Mix
ضدآلرژی
Alergy Care
شست و شو بی صدا
Silent Wash
شست و شوی متمرکز در 60 دقیقه
60 Intensive
تاخیر در شروع کار
Time Delay
شست و شوی متمرکز
Intensive
خشک کن
Spine
توقف در زمان آبکشی
Rinse Hold
لباس لکه دار
Bio Care