تفاوت سولاردام، آون توستر و مایکروویو

خیلی سوال پرسیدید که تفاوت بین ماکروویو، سولاردام و آون توستر چیست؟

مایکروویو:

مایکروویو همونطور که از اسمش پیداست با امواج مایکرو و با استفاده از المنت‌ها، در مدت زمان کوتاهی عمل پختو انجام میدهد. در مایکروویو تمام امواج صرف پختن غذا میشه و برخلاف آون توستر، بدنه دستگاه داغ نمیشه.

ماکروویو برای پخت غذاهای آب دار مناسب است و نمیتواند خیلی خوب غذا را ترد و برشته کند.😋  همچنین ماکروویو کوچکتر از آون توستر است و مصرف انرژی کمتری دارد، بعضی ها معتقدن که اشعه این دستگاه برای سلامتی ضرر دارد و در بلند مدت باعث مبتلا شدن افراد به سرطان میشود.

سولاردام:

سولاردام تقریبا مدل پیشرفته ماکروویو هست که علاوه بر اینکه مجهز به امواج مایکرو هست، دارای هیترهایی در بالا و پایین دستگاه است و قابلیت گریل کردن و برشته شدن مواد غذایی رو دارد.

در سولاردوم آب مواد غذایی تبخیر و خشک نمی شود و ویتامین های مواد غذایی داخل غذا باقی می مانند .از طرفی نیازی به استفاده از روغن برای پخت غذا ندارید، سرعت پخت غذا در این دستگاه بسیار بالا هست به طوری که در ۵ دقیقه میتواند به دمای ۳۰۰ درجه برسد.


آون توستر:

آون توستر وسیله ای است که با المنت های حرارتی کار میکند و کاربرد آن مشابه فر است .المنت های حرارتی در بالا و پایین محفظه این دستگاه قرار دارد و با ایجاد حرارت باعث پخته شدن مواد غذایی میشود.

آون توستر ترکیبی از فر و توستر است که میتوانید به وسیله آن مواد غذایی رو بپزید، سرخ کنید و انجماد زدایی کنید، همچین مثل یک توستر میتوانید نان را داخلش گرم ،برشته و تست کنید .این دستگاه دقیقا مثل فر تنظیمات مربوط به دما و زمان پخت دارد و شما میتوانید هر غذایی که دوست دارید درست کنید.😊 

همچنین آون توستر دارای فناوری کانوکشن هست .با این فناوری ،گرما به تمام بخش های مواد غذایی به صورت یکسان برخورد میکند و باعث می شود که غذا آب دار شود ،زودتر پخته شود و طعم بهتری داشته باشد گریل هم باعث برشته شدن سطح غذا می شود.😉