راهنمای چیدمان جهیزیه عروس

یکی از پر طرفدار ترین و زیبا ترین کارهایی که تقریباً همه خانم‌ها به آن علاقه دارند و دوست دارند در آن مشارکت داشته باشند چیدمان وسایل منزل است، جدا از اینکه چیدمان جهیزیه عروس بسیار سلیقه می‌خواهد، در این سلسله پست ایده های جدید برای این کار را به نمایش گذاشته ایم.😊  مهم نیست که منزل شما چقدر بزرگ یا کوچک است یا چه میزان پول برای خریدن جهیزیه صرف کرده باشید، اگر بتوانید به بهترین شکل آنها را بچینید بسیار چشمگیر تر خواهد شد.😉 

قبل از هر اقدامی توصیه دوستانه برای تازه عروس‌های عزیز و خانواده های محترمشان داریم و آن اینکه بنای زندگی را بر پایه حرفهای مردم و نظرات آنها بنا نکنید و مستقلاً برای خودتان زندگی کنید. آنطور که شما می پسندید، نه آنچه دیگران برایتان می‌پسندند. اگر بتوانید بر روی رفتارها و هنجارهای اجتماعی تان از همان ابتدای زندگی مدیریت داشته باشید می توان گفت آسوده خاطر زندگی خواهید کرد. البته این به معنای بی احترامی و شکستن حرمت های بزرگترها نیست، بلکه می‌توانید در عین احترام به آنها، اما بنا به نظر خودتان زندگی کنید.

از مبلمانتان به عنوان جدا کننده برای سالن نشیمن استفاده کنید، از محاسن این کار بزرگتر نشان دادن فضای خانه و تفکیک پذیری آن است. البته برای این کار پارتیشن ها و درب ها گزینه مناسبی نیستند!

ستون هایی که گاها در وسط سالن وجود دارند را فراموش نکنید، آنها می توانند جلوه خاصی به خانه هایتان بدهند به شرط آنکه درست تزیین شوند. می توانید از آنها به عنوان یک کتابخانه گرد استفاده کنید.

برای چیدمان منزل از راهرو ها نیز به درستی استفاده کنید. اگر پهنای آن زیاد است به عنوان سالن غذاخوری و محل قرار دادن میز ناهار خوری میتوانید استفاده کنید. اما اگر  پهنای آنها کم است، می توانید با نصب قفسه هایی بر روی دیوار از آن به عنوان ویترین و نمایش ظروف تزیینی تان استفاده کنید.

تناسب رنگ میان پارچه روی مبل ها،  پرده و رنگ دیوارها نیز نقش بسزایی در جلوه ی وسایل شما خواهند داشت.


از چیدن وسایل اضافی مانند وسایل برقی یا هر چیز اضافی دیگری که مکان آن جای دیگری می باشد به شدت پرهیز کنید. اینکار نه تنها جلوه ی وسایلتان را زیاد نمی کند، بلکه خانه شما را از حد ممکن کوچکتر نشان داده و موجب ازدحام ذهنی برای بازدیدکنندگان خواهد شد.

ویترین نقش مهمی در زیبایی چیدمان خانه عروس دارد. برای این مورد هم پیشنهاد ما عدم شلوغی است. هرچقدر وسایل منحصر به فرد و تکی را در ویترین قرار دهید و از قرار دادن وسایل همسان و یکرنگ اجتناب کنید ویترین زیبا تری خواهید داشت. در ادامه نمونه‌هایی از چیدمان ویترین های زیبا را می بینید.

 انتخاب دکوراسیون و چیدمان مناسب و زیبا برای اتاق خواب عروس نقش مهم و قابل توجهی در چیدمان خانه عروس دارد. در این مورد هم هماهنگی رنگ و مدل روتختی عروس با سایر وسایل اتاق خواب نکته مهمی محسوب می‌شود. البته توجه داشته باشید که اتاق خواب را نباید بیش از حد شلوغ کنید زیرا در این صورت وسایل جلوه خود را از دست می دهند و سعی کنید از طرح ها و مدل های ساده تر برای روتختی استفاده کنید تا فضایی آرامش بخش نیز داشته باشید.😉