یكی از عوامل مهم در توسعه خدمات الکترونیک ، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در جمهوری اسلامی ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی با نشان اینماد، مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را عهده دار است. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای امن و مناسب تجارت الكترونیكی خواهد بود، به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.
در این میان تعداد ستاره های اینماد می تواند میزان توانمندی مجموعه و همچنین میزان عمل به تعهدات را در قبال مصرف کننده ی نهایی نشان دهد.
در همین راستا و به جهت توانمندی های لازم در اجرای ضوابط و شرایط دریافت نماد الکترونیکی و همچنین تلاش در راستای بهبود مستمر خدمات دهی به هموطنان عزیز در جای جای  میهن اسلامیمان، جمعیت خیریه نیک اندیش موفق به دریافت نماد الکترونیکی ۲ ستاره از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی گردید.
بی شک این تلاش و ممارست  با سرلوحه قرار دادن منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در حمایت از کالای ایرانی به سرانجام رسیده است.